خاموش کردن و ری استارت کردن کامپیوتر با اکسس

خاموش کردن و ری استارت کردن کامپیوتر با کد VBA در Access می‌تواند برای کاربرانی که با این زبان برنامه‌نویسی آشنایی دارند، بسیار مفید باشد. در اینجا به شما چند نمونه از کدهای VBA برای خاموش کردن و ری استارت کردن کامپیوتر در Access را ارائه می‌دهیم:

۱٫ کد VBA برای خاموش کردن کامپیوتر با دکمه در فرم:

در این حالت، شما می‌توانید یک دکمه در فرم خود قرار داده و با کلیک بر روی آن، کامپیوتر را خاموش کنید.

۲٫ کد VBA برای ری استارت کردن کامپیوتر با دکمه در فرم:

در این حالت، شما می‌توانید یک دکمه در فرم خود قرار داده و با کلیک بر روی آن، کامپیوتر را ری استارت کنید.۳٫ کد VBA برای ری استارت کردن کامپیوتر بعد از بستن فرم:

در این حالت، شما می‌توانید کد را در رویداد بستن فرم خود وارد کنید تا پس از بستن فرم، کامپیوتر ری استارت شود.۴٫ کد VBA برای ری استارت کردن کامپیوتر بعد از خروج از نرم‌افزار:

در این حالت، شما می‌توانید کد را در رویداد بستن پایگاه داده وارد کنید تا پس از خروج از نرم‌افزار، کامپیوتر ری استارت شود.

در همه این حالات، دستور `Shell` برای اجرای دستور shutdown با استفاده از پارامترهای مختلف به کار رفته است. برای خاموش کردن کامپیوتر از پارامتر `-s` استفاده می‌شود و برای ری استارت کردن از پارامتر `-r` استفاده می‌شود. همچنین، با استفاده از پارامتر `-t` می‌توانید زمان تأخیر را تنظیم کنید. در مثال‌های بالا، زمان تأخیر برابر صفر قرار داده شده است که به معنی فوریت در اجرای دستور shutdown می‌باشد.

 

 

این نوشته در اکسس ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *